• Shortcuts : 'n' next unread feed - 'p' previous unread feed • Styles : 1 2

» Publishers, Monetize your RSS feeds with FeedShow:  More infos  (Show/Hide Ads)


Date: Monday, 06 Aug 2012 18:58
Sveiki protingieji kurmiai,

noriu pasikonsultuot su išmanančiais Europos Sąjungos ir Lietuvos teisę, ir šiaip biurokratijos ekspertais :)

Yra tokia kontora VĮ Registrų Centras, kurie kontroliuoja NT kadastrą ir registrą, juridinių asmenų registrą ir adresų registrą.

RC NT kadastre/registre gali pagal adresus koordinates ieškot sklypų, tada gauti sklypų išrašus, kuriuose matomi jų dydžiai, vertės, savininkų asmens duomenys ir t.t. Tačiau duomenys prieinami ne taip paprastai — už prieigą reikia mokėti, “neatlygintinai” negausi beveik nieko naudingo.

Galbūt galima ir dar daugiau, bet man pademonstravo tiek su vienos architektūros įmonės prisijungimu. Tiesa sąkant, jų savitarnoj net nematau tokio punkto, kuris atitiktų tai, ką man rodė.
Apie kitus registrus nesiplėsiu, nes nesu gerai susipažinęs.

Niekas turbūt nesiginčys, kad plačiau viešai prieinami tokie duomenys (jei reikia, anonimizuoti) leistų Lietuvos Respublikos piliečiams ir įmonėms būti geriau informuotiems, ir galbūt sukurti naujų paslaugų ir produktų jų pagrindu. Būtent “atviri duomenys” dabar yra ES politika, ypač sparčiai įgyvendinama tokiose šalyse kaip D. Britanija ir JAV.

Čia man natūraliai kyla keletas klausimų:
  1. visų pirma, ar RC nepažeidžia asmens duomenų apsaugos, pardavinėdamas šiuos duomenis niekaip nesusijusioms trečiosioms šalims?
  2. kodėl piliečiams mokamas priėjimas prie duomenų, už kurių rinkimą jie jau kartą sumokėjo? Kam panaudojamos tos pajamos? Juk RC yra Valstybės Įmonė, kurios darbuotojai gauna algas, o ne daro verslą. Šitas punktas svarbus apskritai visų už mokesčių mokėtojų surinktų duomenų atžvilgiu.
  3. ar RC nepažeidžia su atvirais duomenimis susijusių ES direktyvų? Pvz. INSPIRE, kuri įpareigoja valstybes nares skatinti platų valstybės kontroliuojamų erdvinių duomenų panaudojimą (cituoju lietuvišką direktyvos tekstą žemiau).

(6) Valstybių narių erdvinės informacijos infrastruktūros turėtų būti sukurtos užtikrinant, kad erdviniai duomenys būtų saugomi, pateikiami naudoti ir tvarkomi tinkamiausiu lygiu, kad būtų galima nuosekliai sujungti skirtingų Bendrijos šaltinių erdvinius duomenis ir kad jais galima būtų naudotis daugeliui naudotojų ir daugelyje programų, kad viename valdžios institucijų lygmenyje surinkta erdvine informacija galima būtų dalintis su kitomis valdžios institucijomis, kad erdvinių duomenų pateikimo sąlygos nepagrįstai neribotų jų plataus naudojimo, kad būtų galima nesunkiai rasti esamus erdvinius duomenis, įvertinti jų tinkamumą konkrečiam tikslui ir sužinoti jų naudojimo sąlygas.

(12) Ši direktyva turėtų būti taikoma erdviniams duomenims, kuriuos turi valdžios institucijos arba kiti subjektai jų vardu, ir valdžios institucijų naudojimuisi šiais duomenimis atliekant jų viešąsias funkcijas. Taip pat vertinant tam tikras sąlygas, ji taip pat turėtų būti taikoma erdviniams duomenims, kuriuos turi fiziniai ar juridiniai asmenys (ne valstybinės valdžios institucijos), jei šie fiziniai ar juridiniai asmenys to pageidauja.


Iš viso to susidaro vaizdas, kad RC kažkas susikūrė sau šiltą vietelę ir valdo valstybinę įstaigą kaip privačią bendrovę, kas Lietuvoje nėra neįprasta. Net jeigu RC veikla legali pagal kažkokius LR įstatymus ir potvarkius, tai nepaneigia fakto, kad ji ydinga. Tuo labiau, kad priežasčių tokiems įtarimams netrūksta:


Labai laukiu informatyvių komentarų. Kadangi RC priklauso Teisingumo ministerijos jurisdikcijai, bandysiu persiųsti šį tekstą Remigijui Šimašiui.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Tuesday, 22 Nov 2011 11:24
Turiu retą progą pasigirt, bet supras turbūt tik kolegos programeriai :) Čia ties 10:30:
http://www.w3.org/2011/09/LinkedData/Schedule

Jei įdomu, apie ką eina kalba, siūlau paskaityt: Graphity – A Generic Linked Data Platform
Kodas čia: https://github.com/Graphity
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Palestina   New window
Date: Monday, 31 Oct 2011 14:43
Na mieli friends'ai, profesionalūs ir mėgėjai užsienio politikos žinovai beigi entuziastai, papasakokit man, ką manot apie šitą:
Lietuva balsavo prieš Palestinos narystę UNESCO
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Adomėnas   New window
Date: Wednesday, 19 Oct 2011 16:22
Siūlau taikią pilietinę iniciatyvą: anglišką terminą santorum versti lietuviškai į adomėnas su sekančia reikšme:
Putotas lubrikanto ir fekalijų mišinys, pasitaikantis kaip šalutinis analinio sekso produktas

Idėja ne mano: Campaign for "santorum" neologism. Jeigu patiko, persiųskit toliau.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Sunday, 16 Oct 2011 01:25
Geras pavyzdys tiek lietuvių pilietinio "aktyvumo", tiek visiškai iškreipto (globalaus) socialinio/politinio konteksto suvokimo:
Per pasaulį vilnijančio Volstrite gimusio protesto prieš ekonominę politiką aidai šeštadienį pasiekė ir Lietuvą – Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje protestavo apie dešimt žmonių. Tarp jų - dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio gerbėjas, kovotoju prieš pedofiliją besiskelbiantis Marius Kuprevičius ir buvęs parlamentaras Algimantas Matulevičius

Volstrito akcija Lietuvoje sudomino D.Kedžio pasekėją M.Kuprevičių ir A.Matulevičių

Kopenhagoj apie 1000 susirinko, gal daugiau:
Author: "--" Tags: "occupy wallstreet"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Monday, 26 Sep 2011 19:18
Jaučiu nedaug kas Lietuvoj yra matę šitą filmą:


1978-ųjų metų JAV TV filmas apie Kudirkos incidentą.

Čia Alan Arkin ir kiti amerikiečiai aktoriai šneka lietuviškai: http://www.youtube.com/watch?v=ApSD4gyE7RI&t;=4m18s
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Saturday, 10 Sep 2011 23:02
Neturėjau ką veikt:

Blondinas Gadafis - Pasirodė žinių, kad Libijos tironas keičia išvaizdą ir slapstosi Rytų Europoje
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Wednesday, 25 May 2011 22:44
Muzikuojam kartais su kambariokais... Aš neseniai pradėjau mokytis bosu grot :D Pristatau jums pirmą mūsų releasą:

Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Sunday, 20 Feb 2011 18:33
Komiksai, kurie kala į klyną! Tokių Marijos žemė dar nematė :)
Visi einam žiūrėt wumoo.lt!!!
Prašom netingėt pareitinguot ir pakomentuot :)
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Sunday, 20 Feb 2011 11:34
Gavom naują kambariokę - 19 metų, iš Seattle, WA, USA, dirba non-profit kabake (kartu su manim), groja bosu, suka hasho jointus, yra veganė, tėvas kažkoks Microsoft šefas (jaučiu gausiu naujus Windows), o prosenelis buvo diktatorius Pietų Amerikoj :D

Įsikraustymo proga išsikepėm cielą viščiuką.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Monday, 14 Feb 2011 01:20
Darėm housewarming party, atėjo kokie 30 žmonių (turbūt apie 15 tautybių). Viskas pavyko neblogai, blynas neprisvilo.

Jau apie 5 ryto prieš einant miegot girdėjau triukšmą už sienos — riksmus, krentančius daiktus. Paskambinau į policiją, sakau pas kaimynus "domestic violence". Mentai atvarė jau po poros minučių, bet greičiausiai tas pats bičelis jau buvo gatvėj atsidūręs. Jis rėkė ir kažkuo grasino matyt, lyg pagaliu daužė mašinas, nematėm mes gerai iš savo palėpės. Bet mentai vilkosi neperšaunamas liemenes, traukėsi pistoletus ir slėpėsi už mašinų. Gatvė buvo uždaryta iš abieju pusių, dar šunų buvo atsivežę. Ant galo supakavo vargšą, ir jis tada sriūbavo pareigūnų apsupty.

Mes žiūrėjom persisvėrę per langus, aš sakiau atsargiai, kad nenušautų mentai, o Thomas bijojo, kad tas bičelis mūsų nepamatytų. Juokingiausia būtų, jei kuris nors būtų nukritęs tiesiai ant jo...

Gyvenam tokioj ghetto-ed gatvėj Nørrebro, bet visai faina čia. Kol dar neįvedė interneto, vagiam iš kaimynų. Vienas iš wireless tinklų vadinas "Danmarks Farligste Gade" ("Pavojingiausia Danijos gatvė"), o kitas "Hispters Raus".

Ieškom dar kambarioko mažyčiam 8 kvm kambariui. Šiandien buvo tokia fainulka apžiūrėt, tikiuosi, kad norės su mumis gyvent :) 19 m., studijuos šokį ir pirmą kartą kraustosi iš tėvų namų — is nice :) Reiks stengtis nedaryt blogos įtakos.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Monday, 14 Feb 2011 01:04
Jeigu kada prireiks pasidaryt ePub e-bookų, tai išbandykit mano darbo vaisių :)
http://odt2epub.com — online ODT failų konverteris į ePub.
DOC deja nepalaiko kol kas, bet dirbu ties tuo.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Wednesday, 12 Jan 2011 21:43
Mano patriotizmas Lietuvai gali būti susumuotas taip: "man negėda būti lietuviu" (bet ne daugiau).
Pokalbis Indijoj ir maliboo postas priminė.

Patriotizmas pagrįstas tradicija, kuri man nedaro įtakos — vienos praėjo, kitos ateis. Kalėdos yra nice, bet daugiau visokios Vėlinės ar adventas man daugiau mažiau vienodai (ir ne dėl to, kad aš tų žmonių neprisimenu).
Nacionalizmu, rasizmu, konservatizmu, katalikybe atsiduodantis patriotizmas kvepia dar neskaniau — nemyliu aš religijos.

Šiais laikais pasaulis toks globalus, kam apsiribot viena šalim? Aš jaučiuos pasaulio piliečiu, ir bandau žiūrėt pragmatiškai. Jei mano vaikai kalbės lietuviškai, bus gerai, bet jei tik daniškai ar angliškai, pasaulis dėl to nesugrius. Bet niekad neapsimetinėsiu, kad esu kilęs iš kažkur kitur, nei esu.

Indijoj vienam bare bechillindami šnekėjom lietuviškai, tada prisėdo toks ukrainietis, ir su juo pradėjom šnekėt angliškai. Iš mūsų 4 visi daugiau mažiau suprato rusiškai, bet ne visi šnekėjo normaliai. Po to nuo kito stalo priėjo girti rusai ir norėjo gaut parūkyt, tada pradėjo pasakot kažką laužyta anglų kalba, tuo pačiu su draugais rusiškai persimesdami. Mums tai buvo juokinga, nes viską supratom, bet nesakėm. Tada vienas iš rusų (furistas kažkoks) pradėjo piktintis, kad mes iš Lietuvos ir išsipisinėjam ir rusiškai nešnekam (nes jis 84-ais buvo Lietuvoj ir visi rusiškai su juo kalbėjo). Galėjom pasisakyt ir bandyt kažką šnekėt, bet visai nenorėjom (girti šūkavo, o mes ramiai buvom sau), bet kai tonas agresyvesnis pradėjo darytis, teko neiššiduot iki galo. Tik ukrainietis normalus buvo, bandė ramint, turbūt viską suprato. Galiausiai išsinešdino anie. Iš niekur nieko tokia konfliktinė situacija.

Nežinau, kaip čia susiję viskas, pavargęs ir alkanas esu (po kelionės Varkala-Kochi-Mumbai-Cairo-Cph), einu miegot.

P.S. Tik dabar supratau, su kokia data čia sutampa. Su Sausio 13 postas nesusijęs, tą dieną ir pats kažkiek prisimenu ir prisiminsiu.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Monday, 06 Dec 2010 16:32
Nu tai ką manot apie juos? Kažkaip jokių atsiliepimų LJ :)

Aš galvoju, kad čia spaudos laisvės ir interneto triumfas. Tik va, rezultatas gali būt dar daugiau slaptumo, bet čia ne Wikileaks problema.
Aišku, visada lieka variantas, kad tai dar didesnės konspiracijos dalis.

JAV nori uždaryt jų puslapį (ar bent jau neleist jo skaityt), pasodint ar tiesiog nužudyt Assange'ą, sukurt dar slaptesnes sistemas... Bet tai kodėl niekas iš JAV vyriausybės oficialiai dar nepadarė jokio pareiškimo apie ten atskleistus nusikaltimus, pvz. JT vadovų šnipinėjimą? O gal aš nemačiau?
Kad „ten nieko naujo“ ir „visi taip daro“, tai nėra argumentai. Ir paprastai aktyvūs Amerikos piliečiai kažkaip šįkart irgi labai vienpusiškai reaguoja į šitą reikalą, t.y. taip, kaip ir vyriausybė. Gal teroristų baimė užvaldė jų protus?

Paaukojau vasarą jiems 100 DKK, įdomu, ar mane jau seka?

Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Sunday, 07 Nov 2010 15:10
Šį savaitgalį su draugais buvo pažiūrėta turbūt geriausia post-break-up/she's-not-the-only-one/there-is-plenty-of-fish-in-the-sea/it-all-depends-on-coincidence filmų serija.

Istorijos tokios pažįstamos (ir ne tik epizodais, bet praktiškai nuo pradžios iki galo, ypač "500 days"), kad net nejauku. Kita vertus, patikina, kad viskas bus gerai, reikia tik žiūrėti į priekį ir nebandyt visko logiškai paaiškinti.

Kas dar įdomu, kad visi 3 vyksta Kalifornijoj: 1 San Franciske, kiti du Los Andžele.


Medicine for Melancholy(500) Days of SummerSwingersŽinot geresnių?
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Tipažas   New window
Date: Thursday, 28 Oct 2010 21:45
Ar kada susimąstėt, kokie veido bruožai jums patrauklūs priešingoje lytyje?

Aš ilgą laiką galvojau, kad toks dalykas kaip patrauklus tipažas neegzistuoja, ir kad man patinka labai skirtingos merginos. Bet galiausiai aptikau besikartojančius bruožus ir padariau išvadas: man gražu ryškūs skruostai (skruostikauliai) ir kiek riesta (gali būti ir tiesi, bet beveik niekaip kumpa) nosis. Akys ir lūpos irgi svarbu, bet eina jau po to.

Šiuo atžvilgiu su skandinavėm gana dėkinga situacija, bet va lietuvės dažnai būna per daug apvalaus veido man skoniui. (Čia no offense, tiesiog dedukcija ir asmeniniai prioritetai.)

O kaip jums?
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Bulvės   New window
Date: Wednesday, 27 Oct 2010 22:50
Šnekėjom šįvakar, kokia yra universaliausia daržovė ta prasme, kad ją įvairiausiai galima pagamint ir ilgiausiai ištvert valgant.
Mano versija buvo, kad bulvė. Nėra labai maistinga, bet žymiai universalesnė už kokį brokolį ar agurką. Nesutarėm tik, ar būna marinuotų bulvių.

Grįžtu už poros val. namo ir skaitau: Vyras gailisi, kad bulvių dietos pasižadėjo laikytis 60 dienų.
Pas mane jau turbūt kažkoks telepatinis ryšys su delfiu atsirado.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Friday, 10 Sep 2010 00:39
Diskutuojant su dusimtaidevyni apie šitą straipsnį, ir iš neseno pašnekesio su draugu, išryškėjo man tokie punktai, kodėl aš dabar (ir jau kurį laiką) esu Danijoj:
  1. praktiškasis ir banalusis — čia matau daugiau šansų įgyvendinti savo ambicijas, arba bent lengviau pragyventi
  2. didžioji dalis mano savarankiško gyvenimo prabėgo jau čia, o studentavimo metai MIFe didelių prisiminimų nepaliko (arba jie jau blanksta)
  3. skandinaviškas modelis iš tikrųjų yra kažkas unikalaus, ir man tinka ir patinka (nors integracija į visuomenę ir sudėtinga). Čia kaip veikiantis hipių komunizmas :) Saugumas, lygybė, tolerancija, liberalizmas ir t.t.
  4. užsieny įdomiau (plius, skandinavės man gražios)
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
1984   New window
Date: Wednesday, 08 Sep 2010 23:33
Puikiai Orwellas matė į priekį, ir realybę dar kokiais 30 metų aplenkė.
Emmanuelio Goldsteino knygos ištraukų labiausiai krito į akis santvarkų aprašymai (Chapter 1. Ignorance is strength), atitinkantys dabartines šalis.

Čia primena, kaip viskas vyko SSRS:
Factories, mines, land, houses, transport—everything had been taken away from them; and since these things were no longer private property, it followed that they must be public property. Ingsoc, which grew out of the earlier Socialist movement and inherited its phraseology, has infact carried out the main item in the Socialist program, with the result, foreseen and intended beforehand, that economic equality has been made permanent.

Kas įdomiausia (nors masinės nacionalizacijos čia ir nebuvo, bet nemažai yra valstybės valdomo turto), kad pvz. Danijoje socializmas visiškai nesiasocijuoja su ekonomine nelygybe — priešingai, čia pajamos lygiausios pasaulyje. Kitaip sakant, skandinaviškas socializmo modelis nugalėjo, ir yra išimtis iš orveliškos distopijos.

Čia apie USA su jų Gvantanamais, Irakais, Afganistanais, CŽV kalėjimais ir Patriot Act:
And in the general hardening of outlook that set in round about 1930, practices which had been long abandoned, in some cases for hundreds of years—imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations—not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive.


O čia apie UK su jų CCTV ir Project Echelon:
Part of the reason for this was that for this was that in the past no government had the power to keep its citizens under constant surveillance. The invention of print, however, made it easier to manipulate public opinion, and the film and the radio carried the process further. With the development of television, and the technical advance which made it possible to receive and transmit simultaneously on the same instrument, private life came to an end. Every citizen, or at least every citizen important enough to be worth watching, could be kept for twenty-four hours a day under the eyes of the police and in the sound of official propaganda, with all other channels of communication closed. The possibility of enforcing not only complete obiedience to the will of the State, but complete uniformity of opinion on all subjects, now existed for the first time.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Date: Tuesday, 17 Aug 2010 10:51
Buvau savaitę Lietuvoj, ir jau spėjau užsinorėt grįžt. Kopenhagoj lyja, šioks toks poilsis po +30 visą savaitę.

Neskaitant turbūt Vilniaus centro ir gal kokios Nidos, visur kitur po truputį apima nejaukumo jausmas.
Tas pats vaizdas pro langą, tie patys sutrupėję šaligatviai, sugriuvę namai, apžėlusios pakėlės, primyžtos požeminės perėjos, taksi su kailinėm sėdynėm kaip ir prieš 10 ar 20 metų.
Kauno autobusų stotis lyg tik būtų pakeitę gazirovkės automatą į Coca-Cola. Autobusai dar labiau pasenę, kondicionieriai vis dar neveikia. Tik kainos patrigubėjo.
Klaipėdoj išlikęs tarybinių laikų univermagas pačiam centre, toks kaip Kauno eks-Merkurijus.
Šventojoj tie patys mediniai nameliai, vandens dviračiai, paršelio rojai ir čeburėkai pliaže.
Niekas nesikeičia, arba keičiasi į blogą: žema kokybė už vis aukštesnę kainą, blogas skonis, sugriuvus infrastruktūra, atmestinis/apsimestinis darbas ir paslaugos.

Ir žmonės, pavargę, pasenę, susikūprinę... Su terbom rankose ir skarom ant galvos belaukiantys prie šviesoforo, arba troleibuso stotelėj. Atsiranda ir tokių, kurie iš niekur nieko sugalvoja tau subadyt visas 4 mašinos padangas.

Satta Outside irgi analogiškai: idėja graži, igyvendinimas lietuviškas. Teritorija įdomi, apleista tarybinė estrada įspūdinga. Dauguma kviestų žvaigždžių neatvažiavo. Dušo ir vandens nebuvo, ir niekas dėl to nesuko sau galvos. Bent jau publika maloni.
Author: "--"
Comments Send by mail Print  Save  Delicious 
Next page
» You can also retrieve older items : Read
» © All content and copyrights belong to their respective authors.«
» © FeedShow - Online RSS Feeds Reader